fbpx

Ką Pasirinkti: Naujos Ar Senos Statybos Butą?

naujos ar senos statybos butas

Įsigyjant butą iškyla klausimas: naujos ar senos statybos butą įsigyti? Tiek naujos tiek senos statybos butas turi savų privalumų. Tačiau kam Jūs teikiate pirmenybę? Pateikiu svarbiausius kriterijus, kurie padės apsvartyti privalumus ir trūkumus renkantis tarp senos ir naujos statybos buto

Buto kaina

Renkantis NT dažniausiai pagrindinis kriterijus yra būsto kaina. Renkantis tarp naujos ir senos statybos buto, šis kriterijus gali būti lemiamas. Naujos statybos butas, toje pačioje vietoje, dažniausiai yra kur kas brangesnis. 

Vietos įtaka būsto kainai, stipriai išryškėja vertinant būstus esančius arčiau centro, prestižiniuose rajonuose. Todėl verta apsvarstyti ar už tą pačią kainą norite įsigyti būstą patrauklesnėje vietoje ar norite naujos statybos buto, atokiau nuo miesto centro. 

Buto būklė ir įrengimas

Jeigu įsikėlimo terminas yra svarbus, turite įvertinti ir būsto įrengimo klausimą. Sename bute viskas jau yra paruošta gyvenimui, todėl galėsite įsikelti ir gyventi iš karto. 

Jeigu neskubate įsikelti, tuomet įsigijant seną butą, turite įvertinti buto remonto kaštus, jeigu tai yra reikalinga užtikrinti kasdieninį buto naudojimo funkcionalumą ar galbūt tiesiog norite pakeisti interjera ir būstą atnaujinti vizualiai. 

Įvertinkite ir tai, kad naujus namus galite įsirengti taip kaip Jūs norite. Pasirinkti nuo norimų statybinių medžiagų iki baldų ar interjero detalių. 

Taigi, kalbant apie būsto būklę turite įvertinti kaip greitai norite įsikelti į naują būstą, kokią svarbą teikiate Jūsų individualumui naujuose namuose bei kokias išlaidas patirtumėte atlikdami seno buto remontą, palyginus su naujo būsto įsirengimu. 

Statybos kokybė

Statybos kokybės kriterijus tikriausiai yra svarbesnis kalbant apie senos statybos butą. Senos statybos namuose defektai yra neišvengiami: nubyrėjęs tinkas, sienų įtrūkimai, stogo pralaidumas ir kiti kriterijai, su kuriais gali tekti susidurti gyvenant senos statybos name. 

Tuomet turite išsiaiškinti, kokie darbai yra atlikti, galbūt yra planuojama namo renovacija, sužinokite namo išlaikymo kaštus. 

Įsigyjant naujos statybos butą, žinokite, kad naujos statybos namai, turi statybų garantiją. Išsiaiškinkite už ką yra atsakingas statytojas ir kiek galioja ši garantija. 

Lietuvos teisės aktai numato, kad naujų namų garantinis laikotarpis yra 5 metai, 10 metų garantinis laikotarpis yra taikomas paslėptose konstrukcijose atsiradusiems defektams ir 20 metų laikotarpis, tai atvejais, kada išaiškėja, kad buvo tyčia paslėpti statybų defektai.  

Buto išlaikymo kaštai

Vertinant buto išlaikymo kaštus, naujos statybos namas dažniausiai yra pranašesnis, nes naujų namų statybose yra naudojamos energiją taupančios technologijos, kas lemia mažesnes komunalines sąskaitas. 

Be to, naujas namas reikalauja ir mažesnių namo priežiūros išlaidų. 

Senos statybos namas gali turėti taip pat mažesnes komunalines išlaidas, bet būtina pasidomėti ar buvo atlikta renovacija ir koks yra šildymo būdas. Tam, kad galėtumėte įvertinti buto išlaikymo kaštus sename name, visada rekomenduoju paprašyti sąskaitų už komunalinius patarnavimus.

Parkavimas

Įsigyjant naujos statybos butą, dažniausiai yra privatus kiemas su asmeninėmis parkavimo vietomis. Tai yra didelis privalumas, tačiau dažniausiai parkavimo vieta nėra įskaičiuota į buto kainą, todėl reikia įvertinti, kiek kainuos parkavimo vieta.

Priklausomai nuo vietovės, gyvenant senos statybos bute, galite su parkavimo problema ir nesusidurti. Didelis kiemas, nedidelė kaimynystė ir nereikės sukti galvos, kur šiandien pastatyti automobilį. Tačiau jeigu, tai tankiai apgyvendinta vietovė, gali būti, kad teks palikti automobilį ir ne prie pat namų. 

Buto likvidumas

Būsto pirkimas yra didelė investicija. Todėl prieš įsigyjant būstą būtina apsvarstyti ar perkamas būstas atitinka likvidumo kriterijus. Ateityje nusprendus parduoti butą, šio klausimo apsvarstymas prieš pirkimą labai padėtų, norint gauti maksimalią buto pardavimo naudą.

Ieškote pagalbos įsigyjant būstą? Drąsiai kreipkitės, mielai Jums padėsiu. Užpildykite nemokamos konsultacijos formą arba kreipkitės telefonu +370 (679) 78 929.