fbpx

Kaip išsirinkti naujos statybos butą?

Kai renkatės būstą tokioje aktyvioje nekilnojamojo turto rinkoje labai svarbu išsirinkti tinkamą projektą, kad vėliau nereikėtų sukti galvos dėl nepriduoti pastato, netvarkingų dokumentų ar nuostolio.

Svarbiausi kriterijai renkantis Naujos statybos butą

Dalinuosi kriterijais, kurie mano nuomone yra svarbiausi renkantis naujos statybos butą:

  1. Projekto lokacija. Įvertinkite susisiekimą, infrastruktūrą, aplink esančius namus bei sklypus, apšvietimą. Jei aplink daug laisvų sklypų, pasidomėkite ar šalia nestovės visą šviesą užstojantis daugiabutis arba garsiai veikianti gamykla. Jei privažiavimas iki projekto nesutvarkytas, pasidomėkite ar statytojas įsipareigoja jį išasfaltuoti, o gal tai numatyta miesto planuose.
  2. Šviesos pakankamumas bute. Stenkitės išsirinkti būstą, kuriame bus daug natūralios dienos šviesos.
  3. Aukštas. Įsivertinkite, kas jums svarbiau – vaizdai pro langus, o galbūt terasa su lopinėliu žolės? Tiek vienas, tiek kitas aukštas turi savus privalumus, tinkančius būtent jums.
  4. Architektūra. Jei renkatės turtą, kurį vėliau tikėtina norėsite parduoti, atsižvelkite į projekto išskirtinumus. Greičiausiai išskirtinis ar tiesiog nestandartinis projektas bus aukštesnės kainos nei konkurentai, tačiau ateityje jūs taip pat pardavinėsite turtą, kurio vertė bus pagrindžiama išskirtinumu, tuo pat metu ir likvidumu.
  5. Atkreipkite dėmesį, kad buto paskirtinis turi būti gyvenamoji. Žinoma, galima įsigyti ir turtą, kurio paskirtis yra pavyzdžiui kūrybinės dirbtuvės, tačiau jo kaina bus tikrai žemesnė, o ir likvidumas ateityje prastesnis.
  6. Vystytojas vs. statytojas. Kas yra projekto vystytojas ir kas yra rangovas? Jei vystytojas nėra senas dalyvis rinkoje, bet rangovas gali pasigirti patirtimi ir reputacija, nereikėtų bijoti. Tuo tarpu žinomas ir ilgai rinkoje esantis vystytojas jau savaime turi savo teigiamą/neigiamą „vardą“ ir galima lengvai pasitikrinti, kokias atsakomybes bei garantijas jis teiks ateityje.
  7. Įrengimo lygis. Dažniausiai naujos statybos projektai yra parduodami su daline apdaila, tačiau kai kur ji išties gali skirtis. Bene visi statytojai paprastai atlieka standartinę dalinę apdailą, tačiau atsiranda tokių, kurie šioje vietoje mėgsta gudrauti – pavyzdžiui, atveda elektrą į butą, bet neišvedžioja į numatytus pagal projektą taškus. Šioje vietoje reikėtų atidžiai pasinagrinėti pateikiamą dalinės apdailos aprašą.
  8. Jei išsirinkote būstą miesto centre įvertinkite, kad jums tikrai reikės individualios parkavimo vietos. Tačiau net jei būstas yra šiek tiek toliau, turint omenyje, kad dabar šeimos turi jau ne po vieną, o net kelis automobilius, individuali parkavimo vieta yra itin praktiška.

Tai yra bene esminiai punktai, kuriuos reikia apsvarstyti renkantis naujos statybos būstą. Tačiau mažesnių kriterijų dar yra daugybė, todėl norint pasirinkti geriausią variantą iš esamų visuomet siūlau pasikonsultuoti su brokeriu.