fbpx

Kaip parduoti žemės ūkio paskirties žemę?

Norint parduoti žemės ūkio paskirties sklypą, nuo 2018 m. priimto įstatymo, jūs pirmiausiai privalote apie tai informuoti Nacionalinę žemės ūkio tarnybą, kad gautumėte jų leidimą parduoti. Tarnybai turite pateikti prašymą, kuriame nurodysite savo parduodamo sklypo kainą. Kaina yra nurodoma tam, kad būtų išvengiama spekuliacijos. Tuomet NŽT pasiūlys jūsų sklypą pirkti asmenims, turintiems pirmumo teisę pirkti.

Asmenys turintys Pirkimo pirmumo teisę

Šiems asmenims bus suteikta pirmumo teisė, norint įsigyti parduodamą žemės ūkio paskirties žemę (pasiūlymą galite pateikti ir patys):

  • Sklypo bendraturčiai;
  • Sklypo naudotojai (ūkininkai), kurie naudojasi sklypu žemės ūkio veiklai mažiau nei 1 metus ir yra įregistravę naudojimosi sutartį Registrų centre;
  • Asmenys, kurių sklypai ribojasi su jūsų sklypu;
  • Ūkininkai, vykdantys savo veiklą toje pačioje ar gretimoje savivaldybėje/

Jei, visgi, šie asmenys atsisakys pirkti jūsų sklypą, tuomet galėsite ieškoti kito pirkėjo. Šiam veiksmui, geriausiai pasitelkti tame rajone dirbantį brokerį.

Suradau pirkėją. Ką daryti toliau?

Kai bus surastas pirkėjas, jis taip pat turės kreiptis į NŽT, kad gautų leidimą pirkti. Pirkėjas turės užpildyti deklaraciją apie jau turimus sklypus. Labai svarbu, kad pirkėjas neturėtų daugiau nei 500ha ploto žemės ūkio paskirties sklypų, kuris yra reglamentuojamas kiekis pagal LR įstatymą.

Taipogi, svarbu paminėti, kad jei parduodamas sklypas yra miesto teritorijoje, jam privalomai reikia atlikti kadastrinius matavimus. Jei sklypas nėra miesto teritorijoje, pakanka ir preliminarių matavimų.