fbpx

Dokumentai Reikalingi Parduodant Butą

Nusprendus parduoti nekilnojamąjį turtą, labai svarbu pasiruošti pardavimo procesui. Pirmas žingsnis – dokumentai, reikalingi turto pardavimui. Tinkamai paruošti dokumentai padės išvengti pardavimo proceso trikdžių ir papildomų rūpesčių. 

dokumentai reikalingi parduodant buta

Pagrindiniai dokumentai reikalingi parduodant butą

 • Pirmas dokumentas, be kurio pardavimo procesas negali prasidėti – pirkėjų ir pardavėjų galiojantys asmens dokumentai. Būtina atkreipti dėmesį, kad vairuotojo pažymėjimas nėra laikomas tinkamu asmens dokumentu atliekant pirkimo ar pardavimo sandorį.
 • Būtina pasirūpinti turto įsigijimo dokumentais. Jeigu turtas buvo įsigytas, būtina turėti pirkimo – pardavimo sutartį, nurodančią, kaip įsigijote turtą. Jeigu turtas buvo paveldėtas ar dovanotas, pasirūpinkite paveldėjimo dokumentais ar dovanojimo aktu, kurie yra patvirtinti notaro. Jeigu nerandate šių dokumentų originalų savo archyvuose, šiuos dokumentus galite užsisakyti iš registrų centro archyvų. 
 • Nuo 2013m. Lietuvoje parduodant tiek butą tiek namą, būtina turėti ir energetinio naudingumo sertifikatą. Naujos statybos butams, šis sertifikatas dažniausiai jau yra paruoštas, tačiau jeigu jo neturite, jis gali būti užsakomas pas notarą. Tais atvejais, kada yra parduodamas namas ar namo dalis, šį sertifikatą reikia užsakyti pas sertifikavimo ekspertus. 
 • Pasirūpinkite ir kadastrinių matavimų byla. Išimtiniais atvejais šių dokumentų gali ir neprireikti kuomet to neprašo pirkėjas ir notaras patvirtina pirkimo – pardavimo sutartį be kadastrinių matavimų bylos. Tačiau rekomenduojama pasirūpinti šiais dokumentais, užtikrinant sklandų pirkimo – pardavimo sutarties vykdymą.

  Kur šiuos dokumentus rasti? Dažniausiai jie jau būna pridėti įsigyjant nekilnojamąjį turtą, todėl turėtumėte rasti juos prie nekilnojamojo turto įsigijimo dokumentų. O jeigu ir nepavyko rasti, šių dokumentų kopiją galite užsisakyti ir registrų centre. Tie kurie neturi šių dokumentų, turės atlikti naujus kadastrinius matavimus.
 • Kitas svarbus dokumentas – bendrijos pažyma. Ją galite gauti iš namo administratoriaus. Pažyma reikalinga tik butams, kuomet namą administruoja gyventojų įkurta bendrija arba samdyta kompanija. Šis dokumentas reikalingas įrodyti, kad pardavėjas neturi įsiskolinimo būsto bendrijai. 

  Parduodant turtą, pardavėjas taip pat turi pateikti pirkėjui visų naudojamų komunalinių paslaugų teikėjų sąskaitų apmokėjimus iki sandorio dienos (nebent sutariama kita turto perdavimo data).
 • Banko leidimas yra svarbus tiems, kurių turtas yra įkeistas bankui ir registrų centro išraše yra matomas įrašas “hipoteka”. Tokiu atveju, turto pardavėjas privalo kreiptis į banką, dėl leidimo parduoti turtą. Šiame leidime bankas nurodo tvarką, kuria bus atliekami piniginiai mokėjimai sandorio metu. 
 • Jeigu auginate nepilnamečius vaikus ir jie gyvena parduodamame turte, reikalingas teismo leidimas, kuris patvirtina, kad parduodant turtą nenukentės Jūsų vaikų gyvenimo kokybė. Kaip gauti leidimą ir kokius dokumentus paruošti, gali pėdėti brokeris. 

Papildomi dokumentai esantiems santuokoje ar išsiskyrusiems:

 • Jeigu esate santuokoje, turite pasirūpinti ir sutuoktinio sutikimu parduoti būstą. Net jeigu turtas buvo įsigytas prieš santuoką, šis sutikimas yra būtinas. Sutikimas nėra būtinas tik tais atvejais jeigu turite priešvedybinę ar povedybinę sutartį. 
 • Išsiskyrusiems ir parduodantiems turtą įgytą santuokos metu, reikalinga pasirūpinti įregistruotu teismo sprendimu dėl turto padalijimo. Šią pažymą galite išsiimti registrų centre. 

Tai yra pagrindinių dokumentų sąrašas, reikalingas pardavimo sandoriui vykdyti. Sąrašas yra tikslinamas pagal individualias situacijas, pvz.: parduodama turto dalis, turtas parduodamas santuokoje ar išsiskyrus. Todėl prieš pradedant vykdyti pardavimo procesą, rekomenduoju proceso eigą ir reikalingų dokumentų paruošimą aptarti su nekilnojamojo turto brokeriu ar notaru.