fbpx

Dažniausios Klaidos Trukdančios Parduoti Būstą

Nekilnojamojo turto pardavimo procesas, kaip pastebi nekilnojamojo turto brokeriai, gali užtrukti iki 6 mėnesių. Praėjo pusė metų, tačiau vis dar nepavyko rasti pirkėjo? O galbūt norite pagreitinti pardavimo procesą? Tam, kad užtikrintumėte sklandų pardavimo procesą, turite žinoti su kokiomis klaidomis dažniausiai susiduria parduodantys NT ir kaip to išvengti. 

namu raktai

Neteisingai įvertinta nekilnojamojo turto kaina

Prieš kiekvieną turto pardavimą, turtą būtina tinkamai įvertinti. Dažnai susiduriama su problema, kai neretai informacijos trūkumas apie nekilnojamojo turto rinką, lemia NT kainos pervertinimą. 

Neteisingas turto kainos nustatymas gali turėti didelės įtakos potencialių pirkėjų paieškos procesui ir pardavimo eigai. Per didelė kaina padidina tikimybę, kad pirkėjai nenorės pirkti ir ieškos pigesnių variantų. Priešingai, jeigu nustatysite per mažą kainą, galite prarasti dalį galimų pinigų. Dėl šios priežasties visada rekomenduojama atlikti NT vertinimą, kas padės sužinoti realią rinkos kainą. 

Per mažai reklamos arba pasirinkta reklamos strategija nėra kokybiška

Reklamos svarba, nekilnojamojo turto pardavimo eigoje, turi didelę įtaką. Plačiai pasklidusi kokybiška reklama apie nekilnojamojo turto pardavimą padeda greičiau pritraukti potencialius pirkėjus bei padidinti potencialių pirkėjų skaičių. Didesnis pirkėjų skaičius suteikia Jums galimybę rinktis iš kelių potencialių pirkėjų, kas pagerina derybų strategijos sėkmę, vedant derybas dėl nekilnojamojo turto kainos ir kitų papildomų sąlygų. 

Nors iš pažiūros, reklamos platinimas ir kūrimas atrodo daugeliui aiškiai suprantamas žingsnis parduodant nekilnojamąjį turtą, tačiau ne retas susiduria su šia problema, kuomet nepasiekiama gera reklamos sklaida ir potencialių pirkėjų paieška neatneša rezultatų per tikėtą laiką.

Tuo atveju NT profesionalai, gali Jums padėti šį etapą įveikti savo patirtimi, kuri padeda Jiems efektyviai pritraukti ir sudominti potencialius pirkėjus. 

Netinkamai organizuojamos būsto apžiūros

Vienas iš svarbiausių pardavimo proceso etapų – nekilnojamojo turto apžiūra. Jeigu pasiekėte turto pristatymo pirkėjams etapą, turite puikią progą labai stipriai padidinti pardavimo tikimybę arba priešingai, ją sumažinti. Būtinai paruoškite būstą – tinkamai sutvarkykite, prieš atsivedant pirkėjus. Taip pat, būkite pasiruošę atsakyti į visus galimus pirkėjų klausimus. Pirkimo intenciją galite sumažinti neatsakydami į pirkėjų klausimus ar slepiant būsto trūkumus.

Dažniausiai pirkėjai domisi būsto komunaliniais mokesčiais ir kitomis įmokomis, todėl rekomenduojama su tuo susijusius dokumentus ir sąskaitas turėti apžiūros metu. Nerekomenduojama slėpti būsto trūkumų ir informacijos, kuri galimai galėtų pakenkti būsto pardavimui. Taip pat venkite spausti pirkėjus, bandydami įpiršti įsigyti parduodamą būstą.

Netvarkingi būsto dokumentai

Norint greitai ir sėkmingai parduoti nekilnojamąjį turtą svarbu pasirūpinti, kad visi reikalingi dokumentai būtų tinkamai sutvarkyti dar iki pardavimo. Dažnas pirkėjas gali nenorėti laukti ilgai, kol gausite reikiamus dokumentus, todėl tai gali turėti įtakos pardavimo procesui. Pasitaiko pirkėjų kurie visiškai atsisako pirkimo, dėl per ilgo dokumentų parengimo proceso ar derasi dėl nuolaidų dėl sugaišto laukimo laiko. 

Nesėkminga derybų strategija

Turėkite omenyje, kad net jeigu pirkėjas jau surastas, pardavimas gali ir neįvykti dėl nesėkmingų derybų. Reikėtų nepamiršti, kad derybų metu abi šalys suinteresuotos, pasiekti kuo geresnį rezultatą, todėl reikėtų atsisakyti kategoriškumo ir stengtis prieiti prie abiems šalims geriausio sprendimo. Taip pat, venkite blogų emocijų, kurios dažnai yra trikdis sėkmingoms deryboms vykti. 

Nors šios klaidos atrodo nesunkiai išvengiamos, tačiau neretai šių klaidų nepavyksta išvengti. Ieškote pagalbos? Mielai, Jums padėsiu. Drąsiai kreipkitės telefonu +370 (679) 78 929 , el. paštu [email protected] arba registruokitės nemokamai konsultacijai.