fbpx

Kaip parduoti NT gyvenant užsienyje?

Net jei gyvenate Australijoje ar JAV, parduoti savo turtą negrįžtant į Lietuvą galima kur kas paprasčiau nei įsivaizduojate. Vienintelis dalykas, kurį turite padaryti – pasirinkti patikimą ir profesionalų žmogų šiam darbui atlikti.

Jeigu pasirinksite draugą ar giminaitį padėti šioje situacijoje, būtinai iš anksto susitarkite visas detales: nuo turto kainos, derybų iki atsilyginimo už darbą.

NT pardavimas tikrai yra žinių ir patirties reikalaujantis procesas, todėl patariu gerai apsvarstyti savo pasirinkimą. Šiandien su technologinėmis priemonėmis viską aptarti ir susiderinti tapo labai paprasta.

Nekilnojamojo turto brokerio pagalba parduodant NT

Jei nusprendėte rinktis brokerį, pirmiausiai turėtumėte padėti suorganizuoti patekimą į turtą ir visų reikiamų dokumentų paruošimą patikrinimui.

Nekilnojamojo turto brokeris apžiūrėjęs turtą, pateikia rekomendacijas dėl turto būklės ir galimos jo kainos, pristato pardavimų procesą.

Jei su visomis sąlygomis sutinkate, pasirašę sutartį galite užsiimti savo veikla ir laukti, kol brokeris suras pirkėją. Su pirkėju suderinus pirkimo detales, jūsų brokeris suorganizuos notarinį pirkimo-pardavimo sandorį, kurį vykdyti galima dviem būdais:

  • Atvykti sutartą dieną į Lietuvą ir fiziškai patiems sudalyvauti sandoryje
  • Neišvykstant iš šalies parašyti įgaliojimą savo draugams, giminaičiams ar tam pačiam brokeriui, atstovauti jus sandoryje. Labai svarbu įgaliojimą surašyti teisingai – suteikti asmeniui veikti tik vykdant teisinius, o ne piniginius veiksmus

Parduodant NT nebūnant pačioje šalyje, gali kilti išties daug rizikų, tad nuo jų reikėtų kaip įmanoma labiau apsisaugoti, todėl nekilnojamojo turto brokeris yra išties labai naudingas pagalbininkas.  Jis padės jums ne tik sutaupyti išlaidų, bet ir dabar taip vertinamo laiko.