fbpx

Kaip Parengti Įgaliojimą Gyvenant Užsienyje? NT Pardavimas

Nusprendėte parduoti nekilnojamąjį turtą Lietuvoje, tačiau neturite galimybės sugrįžti? Parduoti turtą galite ir nesugrįžus iš užsienio. Įgaliojimo pagalba, šį procesą už Jus gali atlikti įgaliotas asmuo. Proceso pabaigoje beliks pasidžiaugti sėkmingai sudarytu pardavimo sandoriu. Iškyla klausimas kas yra įgaliojimas ir kaip parengti įgaliojimą gyvenant užsienyje? Padėsiu Jums atsakydama į svarbiausius klausimus.

Kas yra įgaliojimas?

Įgaliojimas, tai  rašytine forma įtvirtintas dokumentas, kuriame nurodytas įgaliotas asmuo, įgauna teises pasirašyti dokumentus už asmenį pateikusį įgaliojimą. Šis dokumentas privalo būti sudarytas notarine forma. 

Įgaliojimo parengimas jeigu grįžtate į Lietuvą

  • Tiem, kurie planuoja sugrįžti į Lietuvą, dienai ar dviem, rekomenduoju iš anksto suplanuoti vizitą pas notarą. Suplanuotas vizitas užtikrins, kad sugrįžimo metu, tikrai pateksite pas notarą ir galėsite sudaryti įgaliojimo dokumentus

Įgaliojimo sudarymas tiems, kurie neplanuoja grįžti į Lietuvą

Jeigu neplanuojate grįžti į Lietuvą, įgaliojimui sudaryti turite du variantus:

  • Galite vyktį į šalies, kurioje gyvenate ambasadą ar konsulatą. Atkreipkite dėmesį, kad šis vizitas turi būti suplanuotas iš anksto. Norint gauti įgaliojimą reikalinga išankstinė registracija. Atvykstant į ambasadą būtina turėti galiojantį Lietuvos Respublikos pasą arba asmens tapatybės kortelę.
  • Kitas būdas – vykti pas notarą ar advokatą tos šalies, kurioje gyvenate (kai kuriose šalyse, advokatai taip pat turi galimybę atlikti notarinius veiksmus). Pasirašytą įgaliojimo dokumentą privalėsite išversti į Lietuvių kalbą ir patvirtinti apostile (apostilė yra specialus spaudas, patvirtinantis dokumentą. Apostilė reikalinga, norint naudoti dokumentą kitoje šalyje nei jis buvo pasirašytas).

Ar pasirašant įgaliojimą pas notarą turi dalyvauti įgaliotas asmuo?

Ne, tuo atveju, kai įgaliotas asmuo negali atvykti pasirašant įgaliojimo dokumentą. Tokiu atveju turėkite tikslius duomenis apie įgaliotą asmenį: vardą, pavardę, asmens kodą ir deklaruotą gyvenamąją vietą. 

Ar saugu parduoti NT per įgaliotą asmenį?

Baimės susijusios su turto pardavimu per įgaliotą asmenį nėra pagrįstos. Sutartyje, kurią užfiksavo notaras, numatote į kokią sąskaitą, pinigai už sandorį bus pervesti. Jeigu tai Jūsų sąskaitą, būkite ramūs, pinigai tikrai pasieks Jus. 

Tam, kad sąlygos būtų dar labiau apibrėžtos ir nesukeltų Jums neramumo, rekomenduoju sudaryti sutartį su įgaliotu asmeniu, kurioje nurodote, kokia kaina norite parduoti turtą, kokį užmokestį gauna įgaliotas asmuo už sėkmingą pardavimą ir kitus klausimus, kurie nekeltų nerimo proceso eigoje ir po sandorio įvykdymo.