fbpx

Kas lemia turto likvidumą? Patarimai renkantis būstą

Būsto pirkimas yra didelė investicija. Todėl prieš įsigyjant būstą būtina apsvarstyti ar perkamas būstas atitinka likvidumo kriterijus. Šio klausimo apsvarstymas prieš pirkimą, gali padėti gauti grąžos ateityje. Tačiau pastebima, kad būstą perkantys, dažnai pamiršta šį klausimą apsvartyti. 

turto likvidumas

Kas yra turto likvidumas?

Turto likvidumas nusako galimybę turtą konvertuoti į grynuosius pinigus ir ar turto vertė pardavus turtą išlieka artima pradinei.

Turto likvidumo vertinimo kriterijai

Susipažinkite su svarbiausiais kriterijais vertinant turto likvidumą.

Būsto  vieta

Atkreipkite dėmesį, kad didžiuosiuose miestuose įsigytas būstas bus kur kas likvidesnis nei būstas mažesniuose miesteliuose. Kalbant apie lokaciją mieste, būstų vertė taip pat skiriasi ir mikrorajonuose. 

Būsto kainų skirtumui mieste ir miesteliuose, turi įtakos vis spartėjanti gyventojų urbanizacija, miesto perspektyvos – kuriamos naujos darbo vietos, infrastruktūros gerinimas, paslaugų prieinamumas ir kt. 

Radote būstą naujai besikuriančiame rajone? Neskubėkite jo nuvertinti, jeigu rajonas dar menkai apgyvendintas. Pasidomėkite kelių metų perspektyvomis, kas planuojama atlikti ir kaip planuojama pagerinti rajoną. Pokyčiai rajone gali padidinti turto likvidumą ateityje. 

Būsto išplanavimas

Būstas, kuriame išnaudotas kiekvienas kvadratinis metras, ypač kalbant apie nedidelės kvadratūros butus, taip pat yra labai svarbus. Pastebimos populiariausios išplanavimo tendencijos – virtuvė sujungta su svetaine, o kambariai yra visiškai izoliuoti. 

Vaizdas pro langus

Įsigyjant būstą dėmesį kreipiame ir į vaizdą pro langus. Tikriausiai kiekvienas maloniau rinktumėmės būstą su langais į gamtą, parką ar upę, nei į kaimynų būsto langus. Kalbant apie langų orientaciją ir šviesos pakankamumą, daugelis teikia pirmenybę vakarinei pusei. Langų orientacijos klausimas, tais atvejais, kada vaizdas pro langus patrauklus, gali ir nebeturėti tokios didelės įtakos.

Pastato būklė

Nekilnojamojo turto likvidumas yra susijęs ir su pastato būkle, kuriame yra perkamas būstas. Kalbant apie pastato būklės vertinimą atsižvelgiama į pastato pastatymo metus, naudojamas medžiagas ir inžinerinius sprendimus. 

Pažangūs inžineriniai sprendimai su metais vis tobulėja ir tampa standartu keliamu naujiems statomiems namams. Turintiems tokį būstą, jo išlaikymo kaštai bus mažesni. 

Taip pat atkreipkite dėmesį ir į garso izoliacijos klasę. Privaloma garso izoliacijos klasė yra C ir kuo ji aukštesnė, tuo geresnę izoliaciją turėsite.

Turto likvidumui turi įtakos ir visa tai kas supa būstą: laiptinių būklė, liftas, stovėjimo aikštelė, vaikų žaidimo aikštelės, sandėliukas.

Aplinka ir kaiminystė

Šeimos auginančios mažamečius vaikus, tikriausiai norės, kad kiemas būtų saugus, turėtų vaikų žaidimo aikštelę ar būtų patogus susisiekimas iki darželių ar mokyklų. 

Dažnai atkreipiama dėmesį į viešojo transporto susisiekimą, netoliese esančias sporto zonas ar prekybos centrą. 

Mėgstantys gamtą, pasidomės ar šalia yra žaliosios zonos, ar yra dviračių, pėsčiųjų takai. 

Nekilnojamojo turto brokerio pagalba vertinant turto likvidumą

Tai yra pagrindiniai veiksniai, kuriais remiantis galite nuspręsti ar būstas bus likvidus. O jeigu nusprendėte, kad reikia pagalbos, žinokite, kad nekilnojamojo turto brokeris padeda ne tik sudaryti pirkimo ir pardavimo sandorius, bet ir gali pakonsultuoti įvairiais klausimais ir padėti nuspręsti, kokį būstą Jums naudinga įsigyti.