fbpx

Kokius mokesčius turėsiu mokėti nuomojant butą?

Tam, kad oficialiai patvirtintumėte nuomos sutartį, pirmiausiai Jums reikės ją sudaryti, numatant svarbiausias sutarties sąlygas ir įregistruoti. Nuomos sutarties registracija nėra privaloma, tačiau ji apsaugo tiek nuomojantį būstą tiek nuomininką, dėl sutarties sąlygų laikymosi.

nuomos mokesciai

Nuomos sutarties sudarymas

Norint oficialiai įtvirtinti nuomos sutartį, pirmiausiai Jums reikės sudaryti nuomos sutartį, kurioje yra nurodomos visos nuomos sąlygos. 

Kai kuriais atvejais, Jums gali užtekti ir standartinės nuomos sutarties iš interneto. Tačiau, rekomenduoju kreiptis į teisininką, kuris padės Jums sudaryti tvarkingą sutartį, kurioje tikrai nepraleisite svarbiausių nuomos klausimų.  

Sudarius sutartį ir abiems šalims ją patvirtinus, ją galite įregistruoti Registrų centre.

Kokius mokesčius turėsiu mokėti?

Nuomojant butą mokesčius galite mokėti dviem būdais: mokant gyventojų pajamų mokestį (GPM) arba vykdant nuomą pagal verslo liudijimą.

Kuo skiriasi GPM mokėjimas nuo nuomos pagal verslo liudijimą?

GPM tarifas yra 15 proc. nuo gautų pajamų už nuomą. Šis mokestis yra mokamas pasibaigus kalendoriniams metams, deklaruojant per metus gautas pajamas. 

Pasirinkus vykdyti nuomą pagal verslo liudijimą yra mokamas fiksuotas mokestis. Didžiausias fiksuotas mokestis yra Vilniuje, Neringoje bei Palangoje – 684 eur. Kaune Jums reikės sumokėti 520 eur.,o Druskininkuose 414 eur. Kaip jau supratote, mokesčio dydis kinta pagal miestą ar savivaldybę. 

Kurį būdą pasirinkti?

Nuomos mokesčių mokėjimo būdo pasirinkimas priklauso nuo Jūsų. Tačiau akivaizdu, kad pranašesnis bus tas būdas, kuris reikalauja mokėti mažiau mokesčių. Paimkime pavyzdį ir paskaičiuokime kartu:

Mėnesio nuomos kaina, Kauno mieste – 450 eur.

Per metus gauname: 450 x 12 = 5400 eur.

Mokant GPM, už metus laiko nuomos, turėsime sumokėti: 5400 x 15% = 810 eur.

Mokant fiksuotą mokestį, pagal verslio liudijimą, už metus turėsime sumokėti 520 eur.

Akivaizdu, kad šiuo atveju, Jums pranašiau būtų nuomoti butą, pagal verslo liudijimą.