fbpx

Nuomos sutarties įregistravimas registrų centre

Nuomos sutarties įregistravimas registrų centre, gali suteikti abiems šalims: tiek nuomininkui tiek nuomotojui privalumų. Oficialiai įtvirtinta sutartis, padės išvengti sutarties nesilaikymo atvejų. Nuomininkas bus užtikrintas, kad nuomos sutartis nebus nutraukta anksčiau laiko ar tai, kad nuomotojas bus atsakingas už sutartyje numatytas iškilusias išlaidas. Nuomotojui sutarties įregistravimas naudingas, norint užtikrint tinkamą būsto naudojimą ar žalos kompensavimą, jeigu buvo sugadintas turtas. 

Kokius dokumentus reikia pateikti norint įregistruoti nuomos sutartį Registrų centre?

Pirmiausiai turite pateikti Registrų centrui prašymą, dėl nuomos sutarties įtvirtinimo, sudarytos nuomos originalą, asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir tais atvejais, kada būstas yra įkeistas, privaloma pateikti kreditoriaus sutikimą. 

Kur galima pateikti nuomos įregistravimo prašymą?

Prašymą galite pateikti atvykus į betkurį Registrų centro aptarnavimo padalinį. 

Tuo atveju, jeigu pateikiate prašymą internetu, prašymą būtina patvirtinti elektroniniu parašu. 

Registrų centrui gavus prašymą, prašymo siuntėjui yra išsiunčiama sąskaita. Ši sąskaita yra išrašoma už nuomos sutarties įregistravimą Registrų centre. 

Per kiek laiko yra įregistruojama nuomos sutartis?

Įprastai nuomos sutartis yra įregistruojama per 5 darbo dienas. Jeigu norite šį procesą paskubinti, yra galimybė įregistruoti sutartį ir skubos tvarka.